Wyjazd rowerowy na III Tour de Landkreis

W tym roku wyjechaliśmy na  III Tour de Landkreis – Uckermärkischer Radrundweg. Komandorem tego rajdu rowerowego był Adam Gulbinowicz ( dzięki za fajny pomysł i organizację wyjazdu) . Uczestniczyło w nim 21 osób. W ciągu trzech dni przejechaliśmy ponad 370 km zwiedzając przepiękne tereny niemieckiego powiatu Ueckermark.

Wyruszyły dwie grupy – jedna ze Szczecina oraz druga z Gryfina. Obie połączyły się w przygranicznym Mescherin, skąd wyruszono do Gatow, gdzie rozpoczyna się szlak rowerowy Uckermärkischer Radrundweg. Stamtąd przejechaliśmy objazdem (remont wału) do Schwedt, a następnie odwiedziliśmy muzeum parku narodowego Doliny Dolnej Odry w Criewen oraz punk widokowy pod wieżą w Stolpe.  W programie pierwszego dnia znalazło się także Angermünde. Do naszego pierwszego noclegu w Templin dojechaliśmy ok 19.30 po przebyciu ( ze Szczecina)  137 km.  Adam załatwił zakwaterowanie w super ośrodku Ferienpark Templin  ( polecam). Wieczorem był tradycyjny grill 🙂

Drugi  dzień to przepiękna trasa wśród wzgórz i jezior z Templin do Prenzlau. Pierwszym punktem była wizyta na plaży ( sesja zdjęciowa ) oraz zwiedzanie starego Templin. Potem przejechaliśmy przez urokliwy Lychen i nieco zmodyfikowaną trasą przejechaliśmy obok pozostałości po obozie koncentracyjnym w Ravensbrück . Jest tam możliwość wynajęcia drezyny, którą można  popedałować po torach kolejowych, które kiedyś prowadziły do tego obozu. Następnie dojechaliśmy do jeziora   Fürstenberg/Havel ( pierwsza kąpiel na trasie), a następnie  wróciliśmy  na główny szlak Uckermärkischer Radrundweg, którym dotarliśmy na miejsce drugiego postoju w Feldberg (Mecklenburg) .

Po obiadku i kąpieli ruszyliśmy górkami na objazd jeziora. Niestety z uwagi na pożną porę  zmuszeni zostaliśmy do odbicia z głównego szlaku i jazdę drogą krajową bezpośrednio do naszego noclegu w Prenzlau. Tam okazało się że w tym mieście odbywa się   festyn i następnego  dnia rano mieliśmy okazję skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka. W  Prenzlau znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym zabytki – Kościół Najświętszej Maryi Panny – gotycki kościół, zbudowany w XIII i XIV wieku, mury miejskie z Wieżą Środkową oraz przepiękne duże jezioro.

Nasz ostatni etap, po wyjeździe z Prenzlau i objechaniu jeziora obejmował Gramzow, Blankenburg ( odcinek poprzez pola na wyboistych płytach jumbo)  i zamknięcie pętli w Gatow.  Stamtąd po uzupełnieniu płynów w bidonach, pożegnaniu się z resztą grupy  od razu ruszyliśmy z Krzyśkiem i Michałem   do Szczecina. Ten ostatni etap z Gatow pokonaliśmy w ostrym tempie pod wiatr w dwie godziny i dotarliśmy na miejsce o 17.40 .

Trasa była przepiękna i polecam ją do zwiedzania wszystkim miłośnikom  turystyki rowerowej. Z pewnością chcemy tam jeszcze wrócić i odwiedzić miejsca na które zabrakło nam czasu – szczególnie Pałac / Zamek  Boizenburg

Poniżej galeria wszystkich ( 295 )zdjęć

Zobacz całą galerię zdjęć

 

RF

Leave a Reply

Wyszukiwarka hoteli

Formularz kontaktowy

[contact-form-7 404 "Not Found"]