Rowerem po Berlinie

By Październik 4, 2015Zdjęcia i relacje z wyjazdów

Od kilku tygodni planowaliśmy ten wyjazd. Raz przełożyliśmy z powodu fatalnej pogody, natomiast w kolejny weekend kończyliśmy trasę Odra-Nysa. W końcu udało się pojechać 3 października. Wyruszyliśmy porannym pociągiem ze Szczecina o godz 06.11. W Berlinie byliśmy o godzinie 8.00. Jazda  w sobotę o tak wczesnej porze była rewelacyjna. Miast wydawało się jeszcze spać. Na ulicach było niemal zupełnie pusto, a rześkie powietrze skutecznie nas motywowało do jazdy.

Przy okazji okazało się, ze tego dnia Niemcy obchodzą 25-tą rocznicę zjednoczenia. Z tego powodu w centrum Berlina planowano mnóstwo atrakcji, głownie artystycznych.

Nasz plan zwiedzania Berlnia rowerem zakładał:

Schlosspark Charlottenburg – zwiedzanie ogrodów, Viktoria Park – pomnik na szczycie, wodospad. Checkpoint Charlie- zdjęcia w tym historycznym miejscu, uczestnictwo w imprezie  z okazji 25 lecia zjednoczenia Niemiec przy Brandenburger Tor, potem przejazd przez Unter den Linden do Museumsinsel ( ew postój w świetnej włoskiej pizzerii 12 Apostel – najlepsza pizza w Berlinie !), zdjęcia pod Pergamonmuseum, przejazd na Alexanderplatz, pod wieżę telewizyjną.

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Program udało się zrealizować w całości, no może z wyjątkiem dłuższego pobytu na tej imprezie  z uwagi na brak czasu.

Z Alexanderplatz  wyruszyliśmy w drogę powrotną rowerami. Trasa powrotna była świetna. Jedynie na drodze  nr 158 do Bad Freienwalde panował nieco większy ruch. Po dojechaniu do Odry wskoczyliśmy na krótki postój obiadowy do Osinowa Dolnego. Po posiłku ruszyliśmy trasą Odra-Nysa do Szczecina. W sumie przejechaliśmy  ponad 180 km . Średnia z Endomondo wyszła 19 km/h. Zważywszy, że ponad 4 godziny zajęło nam samo zwiedzanie, to daje chyba całkiem niezłe tempo powrotu.

Z pewnością warto powtórzyć taki wyjazd. Berlin jest bardzo przyjaznym miastem dla rowerzystów i oferuje mnóstwo atrakcji, które najlepiej oglądać korzystając z tego środka komunikacji. Następnym razem, gdy będziemy mieli więcej czasu to  z pewnością uwzględnimy także sąsiedni Poczdam. Mam wrażenie, że mieszkając tak blisko zbyt mało korzystamy z atrakcji turystycznych i kulturalnych jakie oferuje stolica Niemiec.

Leave a Reply

Wyszukiwarka hoteli

Formularz kontaktowy

[contact-form-7 404 "Not Found"]